فرق بین هدست، هدفون، هندزفری و ایرفون

 

تفاوت هدست، هدفون، هندزفری و ایرفون چیست؟ پاسخ به این سوال نیاز به آشنایی با گوشی های مختلف دارد که متناسب با اسم آن ها کارایی آن نیز فرق می کند.

 

تفاوت هدست، هدفون، هندزفری و ایرفون را می توان اصولا به نوع استفاده آن ها در توانایی مکالمه و یا عدم امکان مکالمه اشاره کرد. با گسترش و تنوع زیاد لوازم الکترونیکی، تولید لوازم جانبی نیز به همان میزان گسترش پیدا کرده است. این تنوع در بسیاری از موارد با سردرگمی مصرف کننده نیز همراه خواهد بود.

 

همانطور که همه می دانیم قدم اول خرید لوازم مختلف داشتن اطلاعات اولیه از محصول است. خرید لوازم صوتی با نام های هدست، هدفون، هندزفری و… همواره با سوالاتی برای خریدار همراه بوده است. ما در این خبر به بیان فرق این محصولات خواهیم پرداخت.

 

هدفون

هدفون دارای دو گوشی به اندازه گوش شما است که برای جلوگری از ورود صدای محیط به گوش شما به این صورت طراحی شده است. لازم به ذکر است که هدفون ها و هدست ها به صورت استریو و مونو ( STEREO HEADSET – Mono HEADSET) می باشند که هدست های استریو دارای دو گوشی و هدست های مونو دارای یک گوشی هستند.

 

تفاوت هدست، هدفون، هندزفری و ایرفون چیست؟هدفون های بیاند و لاجیتک می توانند از طریق انواع دستگاه های پخش کننده زیر:

 

کامپیوترهای شخصی (PC)

پخش سی‌دی (CD Player)

دی‌ وی‌ دی پلییر (DVD Player)

لپ ‌تاپ (LapTop) ارتباط خود را با سیستم برقرار کنند.

 

 

اتصال هدفون می تواند به سه صورت کابل ۳٫۵ میلی متری و یا پورت USB و یا به صورت بلوتوث انجام می شود. نکته قابل ذکر درباره هدفون این است که این محصول قابلیت مکالمه را ندارد.

فروشگاه

 

هدست

هدست را می توان همان هدفون نامید اما با تفاوت در این که قابلیت مکالمه را دارد. با هدست هم می توان گوش داد و هم می توان مکالمه کرد. کاربرد هدست بیشتر در مرکز تماسCall Center و همچنین گیمیر ها می باشد. بیشتر در مراکز مخابراتی که کابران همزمان نیاز به کار با دست و مکالمه همزمان را دارند به کار می رود. بعد از بررسی هدفون و هدست به سراغ هندزفری و ایرفن می رویم.

 

ایرفون

ایرفون را می توان محصولی با کارایی هدفون نام برد. ایرفون بیشتر برای موبایل، دستگاه پخش موسیقی MP3 و موارد مشابه نام برد. اتصال این محصولات از طریق سیم و بلوتوث است و به دلیل وزن سبک کابرد بسیار زیادی دارد. ایرفون نیز مانند هدفون قابلیت مکالمه ندارد.

فروشگاه

 

تفاوت هدست، هدفون، هندزفری و ایرفون چیست؟هندزفری

هندزفری را نیز اگر بخواهیم مشابه سازی کنیم می توان آن را به هدست شبیه دانست. هندزفری، ایرفونی می باشد که دارای قابلیت مکالمه است. وزن سبک آن مشابه ایرفون به صورتی است که در جیب شما جا می شود و به راحتی قابل حمل است. گوش دادن به موسیقی و امکان مکالمه از مزیت های این محصول پر کاربرد است.

به اشتراک بگذارید:

بازدیدها: ۵۰

نظر نویسنده در باره: یارباش مکرانی

پیام بگذارید

ایمیل